Ціґун

Ціґун (кит. трад. 氣功, упр. 气功, піньїнь: qìgōng) — самобутня й цілісна китайська система теорії та практики терапії й самовідновлення, самодослідження та саморозвитку, яку також відносять до ресурсних технологій роботи з тілом. Ціґун поєднує: гімнастику (м’яку уповільнену динаміку та деякі статичні форми), дихальні вправи, роботу з увагою, самоусвідомленням тіла та почуттів. Впродовж занять по мірі й в специфіці відчуттів та станів для вас відкриватимуться й наповнюватимуться сенсами теоретичне й філософське наповнення ціґун.

На вас чекає шлях додому: зі світу інтересів та стимулів зовнішньої соціальної реальності до реальності внутрішньої — власних станів тілесних й психоемоційних. Проте це зовсім не втеча від світу, скоріше — пошук рівноваги між дією і відчуттям, увагою зовні й увагою всередині. Фізична практика з зануренням уваги в тілесні відчуття, динамічні форми з глибоким усвідомленням тіла та відчуттів.

Це заняття — авторський погляд на знайомство з системою ціґун.

Воно відбувається десь у відбудові положень для практики, десь у спостереженні за власним тілом на рівні відчуттів, у роботі з різними швидкісними режимами (більше зі ступенями уповільнення), новими траєкторіями та зануренням уваги в цей процес (тобто в його розуміння).